Banner

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

K tradičnímu letnímu soustředění našich juniorů jsme se rozhodli zvolit termín na konci srpna a volba padla na řeku Jihlavu 5B, kterou většina našich juniorů zná ze závodu „O pohár Metrostavu“.

Vím, že v tomto termínu je řeka poměrně slušně „odrybněná“ (o něčem se dočtete i na www.chytej.cz) a lov se suchou muškou, který byl hlavním tématem, nebude jednoduchý, ale právě proto byl tento revír vybrán.

Kromě „našich“ Štěpánky, Elišky, Libora, Vojty , Michala a Lukáše Starýchfojtů jsme přibrali ještě dva Jihočechy – Martina Mácu Musila ml. a Mirka Blonďáka Bonešického ml. Jako doprovod s nimi přijeli i jejich otcové. Dále Zdenek Marek a já. Jak jsem již uvedl, hlavním tématem byla „suchá“ a hlavním lektorem letošní Mistr světa Martin Drož.

Sraz byl ve čtvrtek 21. 8. odpoledne v kempu Pod Templštýnem, kde jsme měli i ubytování a částečné stravování. Hned po příjezdu všichni mladí „naskákali“ do vody a jali se ukazovati nám i rybám lov se suchou muškou. Nám na břehu se to zase tak špatné nejevilo, ovšem ryby měly na umění našich juniorů poněkud jiný názor a tak se ryba chytla jenom sporadicky. Večer jsme chvilku poseděli, seznámili mládež s tím co je čeká , jaký bude program a šlo se spát.

 

Přestože jsme měli v plánu vstávat někdy o půl šesté, tak toto nám nevyšlo, ale zato jsme v pohodě stihli snídani, která se vydávala od půl osmé. Po rybí pomazánce jsme si juniory rozdělili po dvou a vyrazili k vodě. Protože většina loví na sucho proti vodě, tak jsme se rozhodli pro techniku po vodě s tzv. podtrženou mouchou. Nebudu popisovat celý průběh, ale jednou věcí si jsem jistý – máme juniory, kteří jsou opravdu velmi šikovní a vnímaví. Konečným výsledkem nebyli jen ulovení pstruzi (někteří i kolem 40 cm), ale hlavně to jak uvedenou techniku dokázali junioři používat a hlavně rozlišovat kdy je vhodné proti vodě a kdy po vodě. Bude pouze na nich, jak s těmito vědomostmi naloží. Protože pokud techniky lovu na suchou mušku nebudou cíleně pilovat, nepřijde žádné zlepšování.

Ukončení soustředění bylo naplánované na nedělní odpoledne, ale já (a se mnou větší část „bojkovičáků) musel nutně domů a zbytek se rozhodl pro přejezd na Svratku, kde, jak jsem slyšel si výborně zachytali (ale nevím jestli na sucho)

Mě osobně se toto naše soustředění docela líbilo. Líbil se mi hlavně přístup juniorů a podpora „tatíků“ a zejména se mi líbil přístup k mladým od Martina Drože.

 

Takže – všem, kteří jste byli DÍK                                                          
Milan

 

Omlouváme se za fotodokumentaci, ale zapomněli jsme foťák a tak zveřejněné fotky jsou z mobilů účastníků soustředění