Banner

 

Pohár Jizery.

Ve dnech 6.9.-7.9.se konal I. Ročník - Pohár Jizery .

Závodilo 26 juniorů. Závod byl uskutečněn ve dvou skupinách A, B po třinácti závodnících. Chytalo se čtyřkolově – jedna skupina chytá, druhá měří. V sobotu nás zužovalo horko, v neděli zima. Nízký stav vody podle znalců zdůvodňoval, proč ryby nebraly tak, jak jsme očekávali a jak vypovídaly tréninky. Průběžné výsledky po prvním dnu byly následující :1.Krpec, 2.Musil, 3.Chlumský, 4.Marková Š., 5.Němec, 6.Trousil, 7.Starýchfojtů, 8.Novotný, 9. Bonešický, 10.Balážová T.

V neděli se změnilo počasí a rybám se chtělo ještě méně jako v sobotu. Přesto se Davidovi Suchánkovi podařilo v odpoledním kole chytit 21 ryb. To byla jasná jednička. Jen pro názornost dvojka se dělala se sedmi kusy.

Kuba Krpec udržel prvenství do konce a vyhrál. Druhý skončil Michal Němec a třetí Lukáš Starýchfojtů. Mezi dívkami byla nejlepší Štěpánka Marková, druhá Tereza a třetí Lucka Balážovi.

Mě osobně se závod líbil. Za pozitivní bych označil poměrně velkou vyrovnanost závodních úseků. Pořadatelé si opravdu dali práci aby každý sektor měl jak tišiny tak proudy. I když se ryby někde nechytly vždycky tam byly. Jen se spíše nevědělo jak na ně.

Konečné pořadí.

1.Krpec, 2.Němec, 3.Starýchfojtů, 4.Suchánek, 5.Chlumský, 6.Kalivoda , 7.Marková Š., 8.Trousil, 9. Musil, 10.PecinaSvratecký Lipan

Jednotlivci :  1. Roman Jorka,   2.Tonda Pešek,          3. Roman Heimlich
Družstva:      1.MK Jaroměř,     2.GAMMARUS Brno,    3.MK Akvarest