Banner

MS ve Francii 2012 očima letošního vícemistra Lukáše STF

Jak všichni víme od 8. do 14. července se uskutečnilo Mistrovství světa juniorů ve Francii. A jak to všechno probíhalo?

V sobotu 30.7. se český národní tým vydal na dlouhou cestu až na jih Francie. Já jsem se připojil až v neděli,když jsem přijel ze Španělska.
Ještě v neděli večer jsme navázali spoustu streamerů na štiky, které
jsme následující den v pondělí zkoušeli na jezeře Charpal.
Ze začátku jsme chytili několik štik, z toho největší byla
Mildova, která měla 99 cm, ale usoudili jsme, že chytání štik nebude
nejlepší taktika, tak jsme se soustředili hlavně na lov plotic a okounů. Odpoledne jsme vyrazili na řeku Lot. Každý z nás chytil okolo 5-10 měřitelných ryb. Večer jsem se opět věnovali vázání. Následující dny
jsme byli ještě trénovat na řece Allier a Colagne. Na řece Allier bylo ryb nejméně, naopak řeka Colagne se nám jevila jako nejlepší, protože tady každý nachytal až 15 ryb. Ale potom přišli velké deště,
které řeky zkalilya teklo hodně vody. Proto jsme se věnovali už
jen tréninku na jezeře až do samotného mistrovství.

V neděli 8. jsme se přestěhovali na oficiální hotel a odpoledne jsme měli slavnostní zahájení na náměstí ve městě Mende. Před závodem jsme měli ještě dva dny tréninku. První den jsme byli trénovat na horním Lotu.
Kromě mě a Máci každý chytil aspoň jednu rybu, Mildovi a Davidovi se podařilo dokonce chytit dvě ryby. Dominik byl trénovat na řece Allier, kde potvrdil vyzkoušené mušky z tréninku. Druhý den ještě Dominik s Mildou byli trénovat na Lotu, ostatní jsme odpočívali a vázali.

Ve středu 11. nám konečně začal závod. Já jsem hned v prvním kole
byl na horním Lotu kde se mohlo chytat pouze na jednu suchou mušku. Zkusil jsem mouchu kterou mě dal Zdeňa na první lize na zkoušku a chytil jsem na ni 7 ryb a tak jsem si vybojoval první jedničku. Kluci a Terka zachytali taky dobře a tak jsme se dostali do vedení. Odpoledne už to bylo horší. Na řece Allier jsem chytil jenom 2 ryby což stačilo jen na umístění 8. Ale i tak náš tým stále drží první pozici. Ve čtvrtek jsme měli jen jedno kolo. Já jsem šel na jezero do lodi s Kanaďanem. První hodinu a půl jsem dělal kapitána já a chytil jsem 11 ryb. Druhou hodinu a půl, kdy dělal kapitána Kanaďan jsem přidal už jenom jednu rybu. Volné odpoledne jsme potom strávili odpočinkem a vázáním much. Náš tým je stále ve vedení. Přichází poslední den a s ním i poslední dvě kola závodu. V raním kole jsem se vydal na řeku Colagne. Naše naděje na nejlepší řeku vymizely už po prvních kolech a tak jsem byl rád když se mi podařilo 10 minut před koncem přemluvit jednoho potočáka. Pouze s touto jednou rybou jsem dělal umístění 3. Ostatním se také dařilo, ale bohužel Američanům se dařilo víc, takže nás předběhli a my se dostali až na druhé místo v týmech. V jednotlivcích to ale vypadalo hodně nadějně. Jak u Máci tak i u mě to vypadalo, že bychom si mohli sáhnout na medaili. Tak jsem s plným nasazením nastoupil do posledního kola na spodní Lot. I když to bylo poslední kolo, chytil jsem na tomto sektoru nejvíce ryb ze všech řek a to 11. Těchto 11 ryb mě přineslo umístění 2. Je dobojováno. Dále následovalo už jen dlouhé čekání na výsledky a s ním i velká nervozita. Ale všechno to čekání nakonec nemohlo mít lepšího konce. Američanům se v posledním kole vůbec nedařilo a tak jsme se vyhoupli opět na 1. místo a stali se mistry světa v týmech. A v jednotlivcích jak už každý ví, asi nejlepší výsledek v dějinách všech mistrovství. Máca se stal mistrem a já jsem obsadil druhé místo.

Následovali už jen menší oslavy a v sobotu vyhlášení výsledků, které bylo zakončeno závěrečným banketem. Mistrovství se velmi vydařilo a budu na něj rád vzpomínat :-) .