Banner

Během uplynulého víkendu náš klub pořádal již tradiční závod pro juniory O pohár Metrostavu. Přípravě jsme věnovali dost času a úsilí a tak jsme se jen modlili aby vyšlo počasí , protože pokud by hodně zapršelo, je přístup k řece v místě závodu dost problematický. Nakonec jsme se asi modlili dostatečně, protože na snad celém území republiky byly deště doprovázené bouřkami jen nad řekou Jihlavou spadlo sotva pár kapek.
Závodní úsek v počtu 15-ti míst jsme vytýčili v tzv. muškařském pásmu , protože jsme v létech minulých měli s tímto úsekem dobré zkušenosti. Podle informací od hospodáře řeky Jihlavy jsme se dozvěděli, že obsádka je velmi slušná, což je ovšem na této řece díky práci právě hospodáře Pavla Melkuse a dalších místních rybářů již standartem.
V sobotu v určený čas se první „runda“ juniorů vrhla do závodu a ejhle – žádné velké množství ulovených ryb se nekonalo. Byli jsme velmi zvědaví jak se bude situace vyvíjet dál a Jihlava nás opět příjemně překvapila. Nebylo jednoduché rybu ulovit , musela se dost hledat , v nabídce mušek se to lesklo čím dál tím méně, ale prakticky pořád se lovilo. Mě osobně se takovýto závod líbí mnohem víc než lov velkého množství ryb. A protože řeka Jihlava právě v místech závodu protéká nádhernou krajinou, má (doufám, že pro většinu z nás) své velké přírodní kouzlo.
Letos se našeho závodu zúčastnilo i šest juniorů ze Slovenska a musím říct, že přestože to prý byli docela začátečníci a na Jihlavě byli prvně, tak si vedli docela slušně.
Ze soboty na neděli sice pár blesků a hromů udeřilo a taky sprchlo, ale naštěstí to příjezdovou cestu a hlavně na kvalitu vody v řece nijak nepoznamenalo.
Hlavní bylo, že se chytalo téměř stejně ryb jako v předchozím dnu a i když i nula padla (ale to i v sobotu)se ryby pořád daly ulovit.
Našemu klubu udělali opět velkou radost „naše klubové opory“ Eliška s Lukášem (více ve výsledcích) a doufáme , že se k nim již brzy připojí ti naši mladší.
Na závěr poděkování : firmám Metrostav a.s. ; HENDS PRODUCTS a SPIN FLY za pomoc, bez které by jsme jen obtížně mohli v našem klubu fungovat tak jak fungujeme.
A moje osobní poděkování patří i našim členům – R.Valíčkovi , R. Gračkovi , Z. Sitovi a hlavně L. Skráškovi bez jehož práce bych se již neobešel.

Milan

 

Celkem se chytlo :  546 ryb

NEJVĚTŠÍ RYBA - Glovňa Dano - siven 435mm

Pořadí:

1.Marková Eliška
2.Starýchfojtů Lukáš
3.Svašek Filip
4.Marienka Libor
5.Šimon Dominik

P1010227

 

 

BENJAMINI:

1.Šindelář Vít
2.Valíček Matěj
3.Bureš Jan

P1010223

 

 

P1010233

 

Fotky ZDE !!!

Celkové výsledky

Celkové výsledky bez SK

Celkové výsledky + SYSTÉM VYHODNOCOVÁNÍ SEKTORŮ

ŽEBŘÍCEK