Banner

v sobotu se uskutečnilo Mistrovství ČR juniorů na jezeře. Náš klub byl pořadatelem toho závodu a po delším vybírání a taky váhání jsme se rozhodli pro jezero Nebesák nedaleko Havířova. Zvěsti o kvalitě muškaření na tomto jezeře se dost lišily, ale přesto jsme se rozhodli závod zde uspořádat.

Po dohodě s majitelem, který ve středu před závodem nějaké ryby vysadil a závodní část jerzera zahájil, jsme i my přispěli k zarybnění a z „našeho chovu“ jsme v pátek před závodem přivezli cca dvě stovky menších duháků. Poté co jsme je vysadili, jsme se přidali k pražské partě, která již pilně trénovala a někteří z nich se přitom i opalovali ,  bo slunko pražilo jak sviňa.

Náš trénink nebyl příliš dlouhý, ryby braly hlavně suchou a poměr lovených ryb odhaduji tak na 4:1 ve prospěch bílé ryby. Ale i ti duháci se ulovit dali. Potom odjezd na penzion Tarem, kde jsme byli ubytovaní právě i s pražskou výpravou.

Na poradě vedoucích bylo rozhodnuto, že se bude chytat podle matice, kterou připravil J.Adam st. (Jardo dík) a jejíž smysl spočívá v promícháváni se závodníků v jednotlivých kolech. Myslím, že toto rozhodnutí velmi prospělo průběhu závodu. Pak poměrně rychlé a bezproblémové losování, něco k jídlu, malinko i k pití, vypsání boďáků a šup do pelechů.

Ranní probuzení bylo docela fajn, protože jsme začátek závodu o hodinu posunuli na úkor polední přestávky. Jo, probuzení fajn, ale jak jsem vystrčil nos ze dveří, tušil jsem, že ten den to zase tak moc fajn nebude. Zamračeno, teploměr ukazoval nějakých 5° (naštěstí plus) a taky déšť se dal předpokládat. 

Na závodišti proběhlo zahájení mistrovství, rozdání boďáků , určení komise rozhodčích a šlo se chytat. Teda,  jak se to vezme, spíše to byla snaha dostat mušky nějak rozumně na vodu, protože ještě začalo foukat. Nicméně se občas nějaká ta rybka ulovila, ale oproti dnu předešlému to byli v drtivé většině duháci ( hlavně ti bojkovští ),  protože bílé rybě se ta slota vůbec nelíbila ( ale těm duhákům vlastně taky ne ).

V prvním kole se ulovilo 11 ryb , ve druhém 8 , ve třetím taky 8 , po obědě začalo ještě i drobně pršet a ve čtvrtém kole to dalo 10 ryb, v pátém 10 a posledním šestém zase 8. Jak vidno chytalo se prakticky pořád stejně a chytali hlavně ti zkušení, což je jasně vidět z výsledků.

Prostě – nebesa nám ten den na Nebesáku fakt nepřála.

Vzhledem na opravdu špatné počasí to byl pro juniory velmi obtížný závod a pro mě osobně bylo velkým a hlavně příjemným překvapením, že VŠICHNI   junioři, tedy i ti nejmenší, tento závod dochytali až do samotného konce. Moje velká poklona. A taky poděkování tatíkům a vedoucím za pomoc v jednotlivých sektorech.

A potom už poslední troubení,  sbalení si věcí a nástup na vyhlášení, které sice proběhlo za stálého mrholení a větru, ale myslím, že v rámci možného důstojně.

Než jsme se rozloučili, tak jsme si nemohli odpustit účast na kulturně-sportovní akci, kterou musel předvést ( musel, protože se ráno vyjádřil, že  „pokud vyhraje někdo z Prahy, tak do té vody skočím) Martin Grun (viz fotky), pak nás ještě  všechny po telefonu pozdravila naša Ela, která se učí na maturitu, kterou určitě zvládne v poho a  poslední plácnutí, popřání si šťastného návratu a někdy příště …. 

Ještě se sluší poděkovat těm, kteří nám věnovali pro juniory ceny :

-          Mirek Macháček – HENDS

-          Peter Bienek     - RIVERLAND Žilina

-          Petr Mikulka  - zastoupení fy AGAMA Zlín 

mcr jun jez 2014 47 20140505 1923539188

 

mcr jun jez 2014 63 20140505 2024735043

VÝSLEDKY ZDE!!!

VÍCE FOTO ZDE!!!