Banner

Protože zkolabovaly Jestřabice, musel jsem zvolit náhradu a tu se mi podařilo najít v obci Hostětín nedaleko Bojkovic.

Smysl soustředění byl naprosto totožný s tím předchozím a bylo na něm sedm juniorů - Štěpánka "Kudloň" Marková , Eliška Marková , Terka Rutová , Matěj Svašek , Libor g. Skrášek , Kuba Krpec a Lukáš Pavlík.

Opět jsem byl zvědavý hlavně na ty, kteří se zúčastní letošního MS. Naštěstí se žádné velké překvapení nekonalo a právě nominovaní vázali dost dobře. Na sobotu přijel lektor" Bob Gilar a tak jako při prvním soustředění i nyní juniorům ukázal dost ze svého umění a nejen to - taky je to dokázal naučit. Soutředili jsme se hlavně na suchou (kuličky i tato skupina váže fakt dobře) a něco taky ze streamerů.

Ve vesnici byl v sobotu masopust a ani my jsme se nevyhli návštěvě dvou maškar, které sice v lehce podroušeném stavu, ale přesto docela pěkně zazpívali "hodovů" potřísnili přítomné juhiory tzv. Fáčkem (ti co neví, tak to byl snad první intimsprey, který se k nám po roce1989 začal dovážet), takže všichni dost smrděli, protože to zcela jistě žádné Fáčko nebylo.  Večer jsme si hezky "zavraždili" (docela napínavá hra), nekteří postižení se museli povinně vyválet ve sněhu (všichni) a tím sobota skončila. V neděli jsme pokračovali jenom do 10:00 hod, protože jsme museli uklidit budovu a rodiče pro mládež přijeli v 11:00.

Po těchto dvou soustředěních  jsem dospěl k závěru, že máme juniory se kterýma strávený čas není časem zbytečným, ale právě naopak.

Milan Čubík